VII Ogólnopolskie Warsztaty z Okazji Światowego Dnia Radiologii

Szanowni Państwo, Drodzy elektroradiolodzy!

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w VII Ogólnopolskich Warsztatach z Okazji Światowego Dnia Radiologii, które od kilku lat niezmiennie przyciągają coraz szersze grono uczestników.

Dwudniowe warsztaty, organizowane przez Polskie Towarzystwo Elektroradiologii, odbędą się 18-19.11.2017 r. w Poznaniu, w Wielkopolskim Centrum Onkologii.

Jak co roku zaplanowaliśmy dla Państwa wiele interesujących wykładów nawiązujących do nowej wiedzy z zakresu elektroradiologii (zarówno radioterapii jak i radiologii). Część wykładowa odbędzie pierwszego dnia - 18 listopada.

Wśród poruszanych tematów znajdą Państwo m.in. nowoczesne podejście do chirurgii onkologicznej, protokoły IGRT - obrazowanie i kontrola ruchomości w trakcie leczenia radioterapeutycznego, spektroskopia rezonansu magnetycznego oraz szereg informacji na temat prowadzenia badań klinicznych.

Ponadto gościem specjalnym tegorocznych warsztatów jest: Filipe Moura Senior Radiation Therapist - Elektroradiolog z Lizbony (Portugalia) – Przewodniczący Portugalskiego Towarzystwa Elektroradiologii, Associate Professor ( Escola Superior de Tecnologia da Saúde de Lisboa) , Członek zarządu ESTRO RTT Committee z wykładem: Error analysis in Radiotherapy - "The impact of verification protocols on safety margin".

W drugim dniu (19 listopada) przygotowaliśmy dla Państwa część warsztatową, na którą składają się:

  • Warsztaty z CT/IMAR - Jak radzić sobie z artefaktami na CT.
  • Warsztaty z konturowania OAR w radioterapii – Na co każdy elektroradiolog zwracać uwagę powinien.


Zapewniamy, że każdy z uczestników VII Ogólnopolskich Warsztatów będzie miał okazję do poszerzenia swoich horyzontów z zakresu nowości w dziedzinie radioterapii oraz radiologii. Konferencja dedykowana jest zarówno dla elektroradiologów jak i fizyków medycznych, lekarzy radiologów i radioterapeutów oraz studentów. Będzie to również doskonała okazja do cennych dyskusji oraz wymiany doświadczeń zawodowych i naukowych.

Do zobaczenia 18-19.11.2017 w Poznaniu!

Rejestracja: www.wco.pl/pte2017

Z wyrazami szacunku,

Bartosz Bąk

Przewodniczący Komitetu Naukowego

Galeria zdjęć

Powrót do listy aktualności »