Aktualności


16 mln zł na Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR

14.10.2019 08:29

InventionMed, technologiczna firma z branży medycznej, zmierzająca na główny rynek GPW, coraz bliżej rozpoczęcia budowy Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR w Bydgoszczy. Spółka podpisała umowę na dofinansowanie projektu w Ministerstwie Rozwoju w kwocie 16 mln zł.

Łódź doliną krzemową projektów life science

30.09.2019 09:28

W dniach 24-25 września br. Łódź stała się hot spotem międzynarodowych środowisk związanych z branżą life science.

XIV Ogólnopolska Konferencja Dyrektorów

16.09.2019 12:05

W imieniu Organizatorów zapraszamy na XIV Ogólnopolską Konferencję Dyrektorów ds. Pielęgniarstwa, Pielęgniarek Naczelnych i Przełożonych, która odbędzie się 23 - 26 września 2019 r. w Dźwirzynie.

Rusza pierwsza edycja LS Hard Skills

16.09.2019 10:46

W Gdańsku ruszyła pierwsza edycja międzynarodowego projektu szkoleniowego LS Hard Skills, realizowanego przez EIT Health – największą europejską organizację zajmującą się rozwojem innowacji w obszarze medycyny i ochrony zdrowia wraz z organizacjami partnerskimi. Jest to unikatowy program, w którym wyselekcjonowani naukowcy, studenci i przedstawiciele start-upów otrzymują praktyczną i wysokospecjalistyczną wiedzę m.in. w zakresie rozwoju leków, nowoczesnych technik projektowania i selekcji związków, regulacji i rejestracji nowoczesnych rozwiązań w obszarze biofarmacji. Projekt jest realizowany w Warszawie, Gdańsku i Barcelonie. Jego liderem jest Celon Pharma S.A., a partnerami Uniwersytet Medyczny w Łodzi, IESE Business School University of Navarra i Universidade de Evora.

Kongres Menedżera Zdrowia

26.08.2019 08:01

Już 12 września odbędzie się unikalna na wrocławskim rynku szkoleniowych konferencja pt. "Kongres Menedżera Zdrowia".

Największe na świecie Centrum Symulacji VR i AR

19.08.2019 08:36

Spółka technologiczna z branży medycznej InventionMed, zmierzająca na główny rynek GPW, rozpocznie budowę Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR w Bydgoszczy. Innowacyjna na światową skalę inwestycja będzie stanowiła swego rodzaju demonstrator „wirtualnego szpitala” i umożliwi testowanie innowacyjnych rozwiązań technologicznych i prototypowych symulatorów medycznych w oparciu o VR (virtual reality) i AR (augmented reality). Projekt uzyskał dofinansowanie w kwocie 16 mln zł z Ministerstwa Rozwoju.

Innowacyjna technologia Blue Bolt w śląskiej placówce medycznej

19.08.2019 07:53

Firmy NTT System S.A. i Gabos Software nawiązały współpracę w celu rozwinięcia innowacyjnego systemu Blue Bolt w kierunku kompleksowej technologii dla placówek medycznych. System został już zainstalowany w nowoczesnym Centrum Medycznym Gabos w Piekarach Śląskich i ma być odpowiedzią na wielowymiarowe potrzeby szpitali w zakresie bezpieczeństwa.

Ponad 63 mln zł dla szpitali i ratownictwa lotniczego

01.07.2019 07:28

19 czerwca Sławomir Gadomski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia podpisał kolejne umowy na dofinansowanie projektów w ramach Funduszy Europejskich. Ponad 63 mln zł przeznaczone zostanie dla Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, na remonty i dodatkowe wyposażenie szpitali, profilaktykę oraz na szkolenia kadry medycznej.