Aktualności


Najmniejsze urządzenie do monitorowania pracy mózgu

15.01.2020 13:39

Nowoczesne urządzenia pomagają dokładnie odwzorować pracę mózgu. Badają, w jaki sposób i które części mózgu reagują na zapachy, kolory czy obrazy. Na tej podstawie potrafią rozpoznać początki chorób neurologicznych. Technologia EEG sprawdza, jaki obszar mózgu aktywuje się przy danej czynności. Aktywność mózgu można też mierzyć za pomocą technologii NIRS, a szybkość zmian przepływu krwi w mózgu obrazuje światło bliskiej podczerwieni. W połączeniu z innymi urządzeniami technologia pozwoli trenować mózg i w ten sposób zapobiegać demencji. Wkrótce najmniejsze tego typu urządzenie będzie dostępne na rynku.

Stosunek Polaków do transplantacji - wyniki badań

19.12.2019 11:12

Większość Polaków (75%) deklaruje, że zgodziłaby się zostać żywym dawcą narządu dla osoby bliskiej, a największy ich odsetek jest wśród osób powyżej 55 roku życia (aż 83%). Również więcej spośród osób, które mają zaufanie do systemu ochrony zdrowia deklaruje, że zgodziłoby się oddać swoje narządy do transplantacji po śmierci (77%), niż spośród tych, które tego zaufania nie mają (69%) - tak wynika z badania przeprowadzonego na panelu Ariadna w ramach projektu badawczego „Wpływ religijności na zachowania prospołeczne mierzone akceptacją dla dawstwa narządów/tkanek do celów transplantacyjnych” pod auspicjami Polskiego Towarzystwa Transplantacyjnego.

”Wspólne Święta: seniorzy i opiekunowie – prawo i rozwiązania”

19.12.2019 11:00

W tym roku Okręgowa Izba Lekarska w Warszawie zorganizowała bardzo ważną kampanię społeczną „Wspólne Święta – buduj więzi”.

SPC WYRÓŻNIONE

16.12.2019 13:23

Szanowni Państwo, miło jest nam poinformować Państwa o przyznaniu Stowarzyszeniu Pielęgniarki Cyfrowe przez Kapitułę Konkursu Sukces Roku 2019 w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny WYRÓŻNIENIA w kategorii Lider Roku 2019 w Ochronie Zdrowia – Działalność edukacyjno-szkoleniowa. Wręczenie dyplomu odbędzie się podczas gali 16 stycznia 2020 w Zamku Królewskim w Warszawie.

Nowoczesny system integracji sal operacyjnych

16.12.2019 09:33

Zarządzanie obrazem, transmisja poza salę, rejestrowanie i archiwizacja operacji, centralne sterowanie wyposażeniem sali operacyjnej, łatwe zarządzanie systemami medycznymi w formie scenariuszy zaprogramowanych według indywidualnych potrzeb to przykłady udogodnień, które zapewnia system zintegrowanych sal operacyjnych zainstalowany w najnowocześniejszym kompleksie medycznym w Polsce – w nowej siedzibie Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie – Prokocimiu.

Fluorek sodu pomoże wykryć nowotwór w kościach

16.12.2019 09:25

Kliniczny zakład Medycyny Nuklearnej Wielospecjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Gorzowie Wlkp. dołączył do elitarnego grona placówek, które do wykrywania zmian nowotworowych w kościach używają fluorku sodu (NaF-18) i jednego z najnowocześniejszych w kraju aparatów PET/CT. We wtorek (26 listopada 2016 r.) tą metodą przebadanych zostało 6 pacjentów, w tym także osoby spoza województwa lubuskiego. Badanie, choć trwa zdecydowanie krócej niż inne metody diagnozowania obrazowego pozwala na wykrycie nawet niewielkich (ok. 3 mm) zmian nowotworowych w kościach.

Chronimy Twój biznes!

12.12.2019 13:22

Grupa MTP, największy w Polsce organizator targów, konferencji i kongresów, intensyfikuje walkę z naruszaniem praw własności intelektualnej podczas organizowanych przez siebie wydarzeń. Wraz z jedną z największych polskich kancelarii prawnych – SMM Legal, wdrażają innowacyjny projekt zapewniający wystawcom szybkie rozwiązywanie sporów dotyczących własności intelektualnej – IP Friendly.

Zawalcz o Złoty Medal MTP na targach SALMED

11.12.2019 23:02

Zgłoś swój produkt w konkursie i stań na najwyższym targowym podium!