KREDOS
KREDOS
Adres: Popiełuszki 15, 10-693 Olsztyn
Telefon: 89 679 02 42
WWW: https://kredos.pl

Podgląd wizytówki
Tomed Sp. z o.o.
Tomed Sp. z o.o.
Adres: ul. Strzeleckiego 8/75, 02-776 Warszawa
Telefon: +48 600 877 622
WWW: www.tomed.waw.pl/

Podgląd wizytówki
Dycem
Dycem Limited
Adres: ​Unit 2‑4 Ashley Trading Estate, Bristol BS2 9BB, UK
Telefon: +48 514 813 384
WWW: https://www.dycemcc.co.uk/

Podgląd wizytówki
Mindray
Mindray Medical Poland
Adres: Cybernetyki 9, 02-677 Warszawa
Telefon: 22 463 80 80
WWW: www.mindray.com

Podgląd wizytówki
Dräger Polska
Dräger Polska Sp. z o.o.
Adres: Posag 7 Panien 1, 02-495 Warszawa
Telefon: 22 243 06 58
WWW: www.draeger.com

Podgląd wizytówki
Siemens Healthcare
Siemens Healthcare Sp. z o. o.
Adres: Żupnicza 11, 03-821 Warszawa
Telefon: 22 870 9271
WWW: www.healthcare.siemens.pl

Podgląd wizytówki

Abook Sp. z o.o.


Abook
Nazwa firmy: Abook Sp. z o.o.
Adres: Brzostowska 22, 04-985 Warszawa
Telefon: 22 872 11 28
NIP: 952-18-22-413
REGON: 016134981
KRS: 0000070678
Przedstawiciel: Tomasz Olczak

Abook Sp. z o.o. od 1999 roku, jest jednym z głównych dostawców rękawic medycznych (rękawiczki chirurgiczne i diagnostyczne) na rynek Polski. Wraz z rozwojem nowych technologii, wprowadzamy na rynek coraz lepsze produkty, tak by zapewnić personelowi medycznemu, pracę w jak najlepszych warunkach.
Tacy producenci jak Terang Nusa, Adventa Health, Euromedis czy Asia Pacific Latex, gwarantują doskonałą jakość. Zdajemy sobie sprawę, że podczas wyboru rękawic coraz częściej zwraca się uwagę na to, by były one bezpieczne dla użytkownika i nie powodowały żadnych podrażnień czy uczuleń. Dlatego też oferujemy tylko sprawdzone rękawice i nie nadużywamy słowa hypoalergiczny. Dla osób z alergią na lateks proponujemy rękawice nitrylowe i rękawice winylowe. Oferujemy również rękawiczki lateksowe o obniżonej zawartości protein. Większość rękawic występuje w dwóch wariantach jako rękawice pudrowane i rękawice bezpudrowe.

Specjalizujemy się również w rękawicach ochronnych dla przemysłu, poczynając od zwykłych rękawic roboczych a kończąc na rękawicach stosowanych w przemyśle biotechnologicznym czy elektronicznym.  Oferujemy rękawice ochronne i rękawice robocze firmy Ansell Edmont i Jobmaster. W swojej ofercie posiadamy rękawice spełniające wszystkie normy i rozporządzenia UE dotyczące rękawic przeznaczonych do kontaktu z żywnością.

Oferujemy preparaty do dezynfekcji firm:

- Prisman - produkty marki Innocid

- Hygiene360 - produkty marki PROSEPT

Dezynfekcja powierzchni

 

dezynfekcja powierzchni

Głównym celem dezynfekcji powierzchni jest deaktywacja i usunięcie drobnoustrojów chorobotwórczych z miejsca pracy, unitu, foteli dla pacjenta oraz innych urządzeń. Żeby uniknąć przenoszenia ich na kolejnego pacjenta. Dezynfekcja powierzchni powinna występować wszędzie tam, gdzie istnieje nawet najmniejsza możliwość zakażenia.

 

Dezynfekcja narzędzi

 

dezynfekcja narzędzi

Zarażone drobnoustrojami instrumenty mogą być źródłem infekcji u lekarza i pacjentów. Używanie narzędzi wymaga dostosowania się do wysokich standardów higieny, które ograniczą powstanie zakażenia krzyżowego. Oczyszczanie i dezynfekcja instrumentów wymaga bądź metod zanurzenia w środku dezynfekcyjnym
lub też w myjkach ultradźwiękowych. W przypadku używania instrumentów do kontaktu z tkankami ciała, konieczna jest również ich sterylizacja.

 

Dezynfekcja rąk i skóry

 

dezynfekcja rąk i skóry

Nasze ręce mają największy kontakt z pacjentami. Skażone ręce stanowią więc największe ryzyko infekcji. Daleko posunięta higiena rąk należy więc do najważniejszych metod zapobiegania infekcjom i chorobom skóry. Służy ona zarówno ochronie pacjenta jak również ochronie lekarza lub personelu pomocniczego.

 

Dezynfekcja stomatologicznych wycisków i systemów ssących

 

dezynfekcja wycisków

Higiena jest również bardzo ważna w przypadku systemów ssących - prawidłowe ich czyszczenie i dezynfekcja zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się drobnoustrojów. Także wyciski są z reguły wysoko skażone. Ich dezynfekcja jest więc bardzo ważnym ogniwem w łańcuchu utrzymania właściwej higieny w gabinecie.