KREDOS
KREDOS
Adres: Popiełuszki 15, 10-693 Olsztyn
Telefon: 89 679 02 42
WWW: https://kredos.pl

Podgląd wizytówki
Tomed Sp. z o.o.
Tomed Sp. z o.o.
Adres: ul. Strzeleckiego 8/75, 02-776 Warszawa
Telefon: 505 708 083
WWW: www.tomed.waw.pl/

Podgląd wizytówki
Dycem
Dycem Limited
Adres: ​Unit 2‑4 Ashley Trading Estate, Bristol BS2 9BB, UK
Telefon: +48 514 813 384
WWW: https://www.dycemcc.co.uk/

Podgląd wizytówki
Mindray
Mindray Medical Poland
Adres: Cybernetyki 9, 02-677 Warszawa
Telefon: 22 463 80 80
WWW: www.mindray.com

Podgląd wizytówki
Siemens Healthcare
Siemens Healthcare Sp. z o. o.
Adres: Żupnicza 11, 03-821 Warszawa
Telefon: 22 870 9271
WWW: www.healthcare.siemens.pl

Podgląd wizytówki
HYGECO / PATHOMED
HYGECO / PATHOMED
Adres: Partyzantów 34, 05-092 Łomianki
Telefon: +48 22 751 37 44
WWW: https://tanatopraksja.pl/

Podgląd wizytówki

Lumis 100 - szczegóły oferty katalogowej


ResMed Polska Sp. z o.o.
ResMed Polska Sp. z o.o.
Nazwa firmy: ResMed Polska Sp. z o.o.
Adres: Pokorna 2/U18A, 00-199 Warszawa
Telefon: 22 539 22 00
NIP: 527 266 78 38
REGON: 145839380
KRS: 0000398211
Przedstawiciel: Michał Kowalski

Firma ResMed powstała w 1989 roku, a jej głównym zadaniem było wprowadzenie na rynek pierwszego aparatu do terapii obturacyjnego bezdechu sennego. Jesteśmy całkowicie zaangażowani, aby z każdym oddechem zmieniać jakość życia pacjentów. Dzięki zespołowi przeszło 5000 pracowników w ponad 100 krajach firma stała się pionierem we wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań. Już od przeszło 25 lat nasze urządzenia stosowane są do leczenia zaburzeń oddychania podczas snu, przewlekłej obturacyjnej choroby płuc oraz innych poważnych chorób przewlekłych. 

Zaliczane do wiodących na rynku produkty firmy ResMed i jej nowatorskie rozwiązania podnoszą jakość życia milionów pacjentów na całym świecie, ograniczają negatywne skutki chorób przewlekłych i zmniejszają koszty opieki zdrowotnej.

Od przeszło 25 lat jesteśmy światowym liderem w produkcji, rozwoju i dystrybucji innowacyjnych rozwiązań medycznych do leczenia zaburzeń układu oddechowego, ze szczególnym uwzględnieniem obturacyjnego bezdechu sennego. Nasze urządzenia, wykorzystujące nowoczesne technologie oparte na chmurze, umożliwiają także zdalne monitorowanie terapii pacjentów z bezdechem sennym. Stworzona przez ResMed aplikacja AirView pomaga 2 milionom pacjentów każdego dnia.

Wiemy, że obturacyjny bezdech senny inaczej przebiega u kobiet a inaczej u mężczyzn – daje inne objawy i wymaga odmiennej terapii. 

Produkowane przez nas aparaty CPAP i maski do terapii OBS są dostosowane do uwarunkowań fizjologicznych kobiet i mężczyzn.

Rozwiązania firmy ResMed podnoszą komfort życia pacjentów, pozwalają im cieszyć się zdrowym snem, minimalizują ryzyko wystąpienia przewlekłych schorzeń, a także poprawiają jakość opieki zdrowotnej i obniżają jej koszty w ponad 100 krajach świata.


Aparaty do nieinwazyjnej wentylacji RESMED Lumis 100
Lumis 100
Producent: RESMED
Model: Lumis 100
Kategoria: Aparaty do nieinwazyjnej wentylacji

LUMIS 100 - BiPAP ResMed

 • Aparat do terapii ciśnieniem dwupoziomowym (różne ciśnienia przy wdechu i wydechu), rozwiązanie dla pacjentów nie akceptujących terapii CPAP (stałym dodatnim ciśnieniem powietrza w drogach oddechowych) i którzy wymagają wspomagania oddychania wyższymi ciśnieniami.
 • Lumis 100  wykorzystuje standardową falę o kształcie kwadratowym i dostarcza za jej pomocą dwa poziomy ciśnienia – inne dla wdechu, a inne dla wydechu. Dzięki zaawansowanym opcjom VSync (kompensacji przecieku wokół maski), TiControl (ustawienia czasu wdechu i wydechu) i czułości przejścia z wdechu do wydechu można precyzyjnie dostosować dostarczane ciśnienie i zoptymalizować komfort oddychania.
 • Algorytm VSync automatycznie monitoruje i kompensuje przecieki, dzięki czemu urządzenie w optymalny sposób reaguje na każdy oddech pacjenta.
 • TiControl™ (kontrola czasu wdechu) umożliwia dostosowanie parametrów do oddechu pacjenta oraz zagwarantowanie normalnego rytmu oddechu nawet w przypadku dużych przecieków.
 • 5 poziomów czułości przejścia z wdechu do wydechu i z wydechu do wdechu umożliwia precyzyjną synchronizację z każdym oddechem.
 • Aparat ma wbudowany moduł łączności bezprzewodowej i zintegrowany nawilżacz HumidAir.
 • Nowa funkcja AutoRamp wykrywa początek snu i gwarantuje komfort terapii od momentu włączenia aparatu.
 • Dzięki niej zaraz po uruchomieniu aparat dostarcza powietrze o niższym ciśnieniu, które ułatwia pacjentowi zaśnięcie.
 • Gdy tylko pacjent zaśnie, ciśnienie jest zwiększane – funkcja gwarantuje podawanie powietrza o właściwym ciśnieniu, aby osiągnąć poziom zalecany przez lekarza za każdym razem, gdy jest to niezbędne.
 • Nowy nawilżacz HumidAir zapewnia właściwe nawilżanie powietrza podawanego przez aparat, zmniejszając suchość w gardle i nosie.
 • Aparaty AirSense i AirCurve 10 w połączeniu z nowym podgrzewanym nawilżaczem HumidAir i podgrzewanym przewodem ClimateLineAir automatycznie dobierają w nocy optymalną i komfortową temperaturę oraz właściwy poziom nawilżania powietrza dostarczanego do górnych dróg oddechowych, jednocześnie zapobiegając kondensacji wilgoci.
 • Podgrzewany przewód ClimateLineAir dostarcza do maski powietrze o wybranej temperaturze. Specjalny łącznik z elementem obrotowym ułatwia manewrowanie przewodem i swobodne poruszanie się w czasie snu.
 • Dzięki czujnikowi wbudowanemu w przewód, ClimateLineAir dostosowuje temperaturę powietrza do warunków w pomieszczeniu i do przepływu powietrza w drogach oddechowych pacjenta.
 • Pojemnik nawilżacza jest łatwy w obsłudze i czyszczeniu, a przezroczysta obudowa z wyraźnie zaznaczonym poziomem napełniania wody ułatwia sprawdzenie, czy jej ilość w pojemniku jest wystarczająca.
 • Dwufazowy silnik Easy-Breath o niskiej bezwładności obraca się z bardzo niską prędkością obrotową, dzięki czemu zmniejsza poziom hałasu generowany przez urządzenie nawet do 24 dBA, a ponadto zapewnia stabilność ciśnienia i lepszy poziom synchronizacji między maską a pacjentem.
 • Takie rozwiązanie sprawia, że urządzenie jest bardziej niezawodne, a czas jego eksploatacji znacznie się wydłuża.
 • Dzięki modułom łączności bezprzewodowej wbudowanym we wszystkich urządzeniach Lumis  dane terapii są automatycznie przesyłane do chmury.

 

W każdej chwili można łatwo uzyskać do nich dostęp za pomocą konta AirView.

 • Funkcja AirView™ natychmiast udostępnia dane terapeutyczne i pozwala lekarzowi na lepszą kontrolę terapii oraz możliwość szybkiej reakcji na problemy.
 • Funkcja Remote Assist – dzięki niej lekarz po raz pierwszy ma bezprzewodowy dostęp do ustawień urządzenia. Dzięki temu może zdalnie rozwiązywać ewentualne problemy techniczne, zmieniać ustawienia aparatu, w zależności od potrzeb pacjenta i szybko odpowiadać na najpowszechniejsze pytania dotyczące terapii.

Dzięki uwzględnieniu w raportach AirView informacji o wykryciu bezdechów centralnych (CSA) lub oddychania periodycznego typu Cheyne-Stokes’a (CSR), lekarz może skuteczniej monitorować przebieg leczenia oraz na bieżąco dostosowywać terapię do indywidualnej sytuacji pacjenta.

Rejestracja historii terapii ze szczegółowymi danymi.

 • Dane terapii (dane szczegółowe i wysokiej rozdzielczości z 30 dni i dane sumaryczne z ostatnich 4 lat) można wyświetlać na ekranie urządzenia, przesyłać bezprzewodowo dzięki funkcji AirView™ lub pobierać do komputera (za pomocą karty SD).
 • Nowa wersja oprogramowania ResScan™ zapewnia lekarzowi dostęp do szczegółowych danych o przepływie „oddech po oddechu”, umożliwiając w ten sposób łatwe monitorowanie terapii.

 

Modele:

 • Lumis 100 VPAP S
 • Lumis 100 VPAP ST
 • Lumis 150 VPAP ST

Oferta
Waluta: PLN