Szczegółowe dane usługodawcy

dealerImg
Nazwa firmy:
ALTHEA POLSKA sp. z o.o.
Adres:
Bielska 49, 43-190 Mikołów
Telefon:
+48 32 738 35 35
E-mail:
Wyślij wiadomość
WWW:
www.althea-group.com
NIP:
6351796430
REGON:
241138200
KRS:
0000325390
Imię i nazwisko
przedstawiciela:
Ewa Kowalik

contactLogo +48 32 738 35 36

ALTHEA GROUP

Althea Group jest największym na świecie niezależnym dostawcą zintegrowanego zarządzania usługami medycznymi. Serwisuje ponad 1,4 miliona urządzeń medycznych w ponad 1700 placówkach opieki zdrowotnej w 18 krajach, w tym w Polsce. Zatrudnia ponad 2700 inżynierów, techników, administratorów i specjalistów ds. obsługi klienta. Althea to zaangażowani ludzie, którzy zarówno  rozumieją wyjątkowe wymagania opieki zdrowotnej, jak i dobrze  rozumieją technologię.
Althea koncentruje się na zintegrowanym zarządzaniu technologiami medycznymi, począwszy od sektora biomedycznego aż po zaawansowaną diagnostykę obrazową. Świadczy szeroki zakres usług skoncentrowanych na wymaganiach opieki zdrowotnej takich jak: planowanie, finansowanie, uruchomienie, zarządzanie kliniczne, utrzymanie i serwis.
Althea likwiduje bariery organizacyjne, dzięki czemu placówki medyczne mogą efektywniej wykorzystywać stosowane technologie.

 

ALTHEA POLSKA

Specjalizujemy się w naprawie i kompleksowym serwisie pogwarancyjnym sprzętu medycznego, w szczególności CT, MR, RTG, USG, MAMMO i ANGIO. Współpracujemy zarówno ze szpitalami publicznymi, jak i wieloośrodkowymi jednostkami prywatnymi. Zatrudniamy wykwalifikowanych inżynierów serwisu zlokalizowanych na terenie całej Polski. Większość naszych interwencji serwisowych wykonujemy najpóźniej następnego dnia po zgłoszeniu awarii przez klienta. Posiadamy certyfikaty jakości ISO 13485, ISO 9001 oraz ISO 37001.

 

OFERTA

Nasza oferta obejmuje:

 • kompleksową opiekę pogwarancyjną
 • długoterminowe kontrakty serwisowe w kilku wariantach w tym: ryczałt na dojazdy, diagnostykę i naprawy z wyłączeniem części zamiennych, ubezpieczenie sprawności działania kluczowych podzespołów, pełne umowy serwisowe
 • okresowe przeglądy techniczne
 • specjalistyczne naprawy
 • sprzedaż lamp RTG z pełną gwarancją producenta
 • dzierżawę systemów CT, MR, RTG, USG, MAMMO, ANGIO oraz lamp RTG
 • akcesoria systemów TK i MR.

 

Posiadamy własny, przestronny magazyn części zamiennych, a także warsztat naprawczy systemów CT, MR, RTG, USG, MAMMO i ANGIO, w tym laboratoria elektroniczne i IT, co pozwala nam oferować:

 • większą dostępność do części zamiennych
 • lepsze warunki cenowe
 • przyspieszenie czasu napraw
 • możliwości testowania oraz rozwoju nowych technologii w procesie diagnostyki.

SERWIS

Jesteśmy największym w Polsce dostawcą sprzętu diagnostycznego używanego.

 

Zakres dostawy sprzętu obejmuje:

 • inspekcję i ocenę stanu technicznego urządzenia
 • demontaż w lokalizacji wyjściowej
 • warsztat: naprawy, testy, naprawę obudów, wymianę akcesoriów, przygotowanie urządzeń do instalacji
 • magazyn: magazynowanie CT, MR, RTG, USG, MAMMO, ANGIO
 • nadzór i koordynację przygotowania instalacji i infrastruktury docelowej pracowni (w przypadku MR także dostawę i montaż klatki Faraday’a oraz układu wody lodowej)
 • montaż urządzenia, kalibracje, testy i szkolenie personelu
 • wyposażenie dodatkowe: stacje opisowe, strzykawki do podawania kontrastu.

Nasze możliwości logistyczne sprawiają, że jesteśmy zaufanym partnerem dla instytucji finansowych zajmujących się obsługą takich inwestycji. Stała współpraca z kilkoma leasingodawcami pozwala oferować odbiory sprzętu w magazynie, co znacznie upraszcza proces pozyskania finansowania.

 

BIOMED

W ramach nowej usługi BIOMED oferujemy szpitalom, przychodniom i pracowniom diagnostycznym usługi inżynierii klinicznej w zakresie zarządzania, serwisu, konserwacji oraz bezpieczeństwa sprzętu biomedycznego. Podejście obejmujące różnego rodzaju sprzęt wielu producentów umożliwia zarządzanie całością wyposażenia biomedycznego, zarówno w obrębie podstawowych technologii, jaki i wysoce zaawansowanych technologicznie urządzeń i systemów.

Naszą ideą jest zaoferowanie klientowi kompleksowej usługi utrzymania i napraw sprzętu medycznego poprzez jeden punkt kontaktu, w którym zgłaszane są wszelkie awarie i usterki.

Tworząc wyodrębnioną komórkę w szpitalu ze wsparciem inżynierskim w siedzibie naszej firmy zapewniamy  najwyższą jakość usług przy najkrótszym możliwym czasie reakcji.

Rozwiązanie takie daje naszym klientom wygodę działania, bezpieczeństwo oraz obniżenie kosztów.

Tym samym pozwala kadrze menadżerskiej szpitala skupić się na procesach związanych z zarządzaniem klinicznym, opiece nad pacjentem i podnoszeniu jakości usług medycznych.

Rozwiń opis

Usługi

Pozostałe Dzierżawa sprzętu medycznego
Pozostałe Rekondycjonowanie sprzętu medycznego
Pozostałe Instalacje/relokacje sprzętów medycznych