Szczegółowe dane usługodawcy

dealerImg
Nazwa firmy:
RENTGEN-SERWIS ZYGMUNT KOSS
Adres:
Kasjopei 8, 80-299 Gdańsk
Telefon:
603 270 482
E-mail:
Wyślij wiadomość
WWW:
www.koss.net.pl
NIP:
5840005226
REGON:
220138142
KRS:
Imię i nazwisko
przedstawiciela:
Rafał Koss

contactLogo 58 718-15-41

Zygmunt Koss - założyciel rodzinnego przedsiębiorstwa KOSS RENTGEN-SERWIS, związany był z techniką rentgenowską przez blisko 50 lat.
Pracę z aparaturą rtg rozpoczął pod koniec lat pięćdziesiątych ubiegłego wieku w Zakładach Naprawczych Sprzętu Medycznego (później Zakłady Techniki Medycznej) w Tczewie i w Gdańsku. Zajmował się wtedy sprzętem produkcji: Farum, TuR, Siemens, Chirana, Medicor, Continental, Picker, Fischer. Równocześnie projektował pracownie rentgenowskie oraz wykonywał obliczenia osłon przed promieniowaniem jonizującym. W 1967 roku przeszedł kilkumiesięczne przeszkolenie w zakładach Philips w Eindhoven. Od tego czasu, niemal co roku zdobywał nowe umiejętności uczestnicząc w kursach dla techników i serwisantów w szeregu firm: General Electric we Francji i w Belgii, GEM (w koncernie GE) we Francji, RFT w Niemczech, Continental w USA oraz Foma (partner firmy Sedecal) w Czechach. Na przełomie lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych był serwisantem aparatury firmy Philips w Instytucie Pediatrii w Prokocimiu pod Krakowem (szpital-dar rządu USA). Przez szesnaście lat pracował w Warszawie w serwisie General Electric oraz przez sześć lat w serwisie Continental.
Był wybitnym i cenionym ekspertem w dziedzinie diagnostycznych lamp rentgenowskich. Na przełomie 1990 i 1991 roku rozpoczął działalność na własny rachunek zajmując się serwisem aparatury rtg oraz projektowaniem pracowni rtg i obliczeniami osłon przed promieniowaniem.
Po śmierci Zygmunta Kossa w 2005 roku przedsiębiorstwo jest dalej prowadzone przez syna, Rafała Kossa.

Rozwiń opis

Usługi

Pozostałe Oznakowanie RTG
Pozostałe Pracownia rezonansu magnetycznego.
Pozostałe Radiologia
Pozostałe Testy podstawowe aparatów RTG
Pozostałe Szpitalna usługa gastronomiczna