KREDOS
KREDOS
Adres: Popiełuszki 15, 10-693 Olsztyn
Telefon: 89 679 02 42
WWW: https://kredos.pl

Podgląd wizytówki
Greenpol
"Greenpol" Instytut Kształtowania Środowiska Sp. z o.o.
Adres: Lubuska 15B, 66-016 Płoty
Telefon: 790 329 925
WWW: http://greenpol.com.pl

Podgląd wizytówki
Mindray
Mindray Medical Poland
Adres: Cybernetyki 9, 02-677 Warszawa
Telefon: 22 463 80 80
WWW: www.mindray.com

Podgląd wizytówki
Dräger Polska
Dräger Polska Sp. z o.o.
Adres: Posag 7 Panien 1, 02-495 Warszawa
Telefon: 22 243 06 58
WWW: www.draeger.com

Podgląd wizytówki
United Imaging Healthcare
United Imaging Healthcare Poland Sp. z o.o.
Adres: Aleje Jerozolimskie 142A/12/29, 02-305 Warszawa
Telefon: +48 532 792 666
WWW: https://www.united-imaging.eu/pl/home

Podgląd wizytówki
Monomed
Monomed
Adres: ul Dekoracyjna 1c, 66-115 Zielona Góra
Telefon: 693 254 808
WWW: http://monomed.pl/

Podgląd wizytówki

Aktualności


Aparat EKG String Opus Mini

Data publikacji: 08 lipca 2021

Artykuł Sponsorowany

Zastosowanie aparatów EKG odgrywa niezwykle istotną rolę w świecie kardiologii. Dzięki nim możliwe jest szybkie, nieinwazyjne i co istotne, bezbolesne badanie serca pod kątem czynności elektrycznej serca. Od rodzaju aparatu jednak zależy, jaka będzie dokładność takiego badania i ile będzie ono w stanie lekarzowi na temat pacjenta, a dokładniej pracy jego serca powiedzieć. 

Aparat EKG, czyli elektrokardiograf to niezbędny sprzęt w każdym szpitalu, w każdej przychodni czy też w gabinecie lekarskim. Wśród dostępnych propozycji, z całą pewnością godnym uwagi modelem jest aparat EKG String Opus Mini, który jest absolutnie numerem jeden, jeśli chodzi o badanie EKG serca.

Co to jest badanie EKG?

Badanie EKG, inaczej elektrokardiografia, jest to jedno z najbardziej popularnych badań serca, które wykorzystywane jest do diagnostyki chorób serca. Jest to badanie które pozwala zapisać parametry pracy serca pacjenta. Lekarz od razu otrzymuje zapis EKG, na podstawie którego zyskuje wiele cennych informacji dotyczących funkcjonowania samego mięśnia sercowego. W trakcie badania, na ciele pacjenta umieszcza się elektrody EKG, które to badają czynność elektryczną mięśnia sercowego. To właśnie takie elektrody gromadzą informację o elektrycznej pracy serca i dalej przesyłają je do aparatu EKG. Krzywa EKG przedstawia trzy powtarzające się części - napłynięcie krwi do przedsionków, skurcz przedsionków i komór, a także wypompowanie krwi z serca. Jeśli wynik EKG wykazuje nieprawidłowości, lekarz od razu je w takim zapisie zauważa. Poprzez elektrokardiografię możliwe jest wykrycie chorób serca, jak również i zaburzeń rytmu serca. 

Wykorzystanie aparatu EKG String Opus Mini

Bez wątpienia mamy godnego następcę modelu Opus 1, który jest absolutnie w tej chwili numerem jeden na rynku, jeśli w grę wchodzi jakość, niezawodność i dokładność. To, co na pewno wyróżnia ten aparat EKG String Opus Mini to bez wątpienia małe wymiary urządzenia, a przy tym pełna funkcjonalność aparatu. Jest to urządzenie mające innowacyjne technologie, ogrom możliwości i najwyższej klasy rozwiązań. Na pewno na uwagę zasługują również najwyższej jakości rozwiązania. Wszystko to sprawia, że sprzęt ten jest tak doskonały i tak wyjątkowy, a w dodatku jest to aparat o wielu możliwościach. 

Aparat EKG String Opus Mini - specyfikacja urządzenia

Aparat EKG String Opus Mini jest najwyższej klasy elektrokardiografem, jaki ma nam do zaoferowania marka String, będąca niekwestionowanym fenomenem, jeśli w grę wchodzi sprzęt medyczny, w tym aparaty elektrokardiograficzne. Nowoczesny design? Z całą pewnością! Innowacyjne rozwiązania? Bez dwóch zdań! Dokładność i precyzja? Oczywiście! To wszystko i jeszcze więcej, może nam zaoferować nie kto inny, jak właśnie aparat EKG String Opus Mini. Czym różni się on od swojego poprzednika? Przede wszystkim wymiarami, co sprawia, że w tym przypadku wydruk zapisu EKG możliwy jest tylko na papierze mającym szerokość 112 mm, gdzie w przypadku poprzednika, mógł to być papier dowolnych rozmiarów. 

Czym więc może poszczycić się ten właśnie model? Ma on doskonałą częstotliwość próbkowania, która wynosi 32 000 Hz, co nie zdarza się często i jest w kwestii elektrokardiografów prawdziwym unikatem. Dzięki precyzyjnym pomiarom, możliwa jest łatwa i dokładna diagnostyka osoby badanej. Warto wspomnieć także o prostej obsłudze, a wszystko to poprzez zastosowanie intuicyjnego interfejsu, jak również i pojemnościowego panelu dotykowego. Sam wyświetlacz pojemnościowy ma jedynie przekątną 8”, jednak poprzez doskonałą czułość na dotyk, a do tego bardzo dobry wyświetlacz, taki wymiar jest jak najbardziej  wystarczający. 

Wybierając Aparat EKG String Opus Mini otrzymuje się urządzenie doskonałe do zastosowania w każdym miejscu, bez względu na to, czy jest to szpital, przychodnia, prywatny gabinet lekarski czy też karetka pogotowia. Prezentowany model to aparat 3, 6, 12 kanałowy, który ma zarówno automatyczny, jak również i manualny profil badania EKG. Urządzenie to gwarantuje ciągły pomiar HR, wraz z sygnałem dźwiękowym tętna. Prędkość zapisu EKG wynosi 5, 10, 25, 50 i 100 mm/s. W aparacie tym można zapisać nawet do 20 000 badań. Warto także i spojrzeć na kwestie typowo techniczne, a więc:

  • czułość: 2,5, 5, 10,20 mm/mV
  • Filtr sieciowy (Hz) 50; 60
  • Filtr mięśniowy (Hz) 20; 25; 30; 35; 40
  • Filtr izolinii (Hz) w pełnym zakresie 0,05-1,5
  • Filtr autoadaptacyjny
  • Interfejs komunikacyjny: 1x USB (3x USB –opcja) Wi-Fi, Bluetooth
  • Export danych bezpośrednio z aparatu: min. FTP, Cloud, PDF, xml, SCP
  • Export badań w standarcie komunikacji HL7 oraz DICOM – możliwa opcja doposażenia
  • Synchronizacja: min FTP, SAMBA
  • Obsługa czytnika kodów kreskowych

Warto także zwrócić uwagę i na to, że aparat EKG String Opus Mini zapewnia wydruk z aparatu na zewnętrznej drukarce laserowej z wykorzystaniem sieci WI - Fi czy też przesyłanie wyniku EKG na urządzenie mobilne. Jest on zabezpieczony poprzez hasło, dzięki czemu z pewnością nikt niepowołany nie ma możliwości jego użytkowania. Dużym plusem jego wykorzystania, jest możliwość rozbudowy, w tym między innymi o system wysiłkowy i spirometrię, jak również o skaner kodów kreskowych. Zapewnia zarówno zasilanie sieciowe, jak również wykorzystanie akumulatora bezobsługowego z ładowarką, która została wbudowana wewnątrz aparatu. 

Dodatkowo aparat String OPUS mini posiada inteligentny system, który ułatwia zamawianie materiałów eksploatacyjnych. Na podstawie historii zamówień oraz bieżącego zużycia produktów dokonuje analizy, dzięki której aparat w odpowiednim momencie przypomina o tym iż dany produkt jest na wyczerpaniu i konieczne jest uzupełnienie zapasów. Dodatkowo umożliwia on zamówienie danych materiałów eksploatacyjnych bezpośrednio z poziomu urządzenia, co jest dodatkową wygodą użytkowania oraz zdecydowanie zwiększa ergonomię pracy. 

Aparat EKG String Opus Mini posiada również rozbudowany system zdalnej diagnostyki oraz w razie występowania problemów wsparcia technicznego. Jest to znakomita funkcja, która nie tylko ułatwia i usprawnia użytkowanie urządzenia, ale też jest to znakomite rozwiązanie w przypadku drobnych usterek, które nie wymagają przyjazdu technika. Wtedy można w szybki sposób uporać się z problemem.

Dlaczego warto postawić na elektrokardiograf String Opus Mini?

Wybierając konkretne urządzenie, chcemy być pewni, że dany produkt spełni swoje zadania w 100% i z pewnością w przypadku tego właśnie modelu, tak jest. Jest to w pełni przemyślany aparat EKG, niezwykle innowacyjny, unowocześniony i warty swojej ceny. Jest bezkonkurencyjny, jeśli chodzi o aparaty EKG, jakie wykorzystywane są na co dzień w diagnostyce chorób serca i zaburzeń jego rytmu. Dzięki nim można wykryć: tachykardię, bradykardię, zawał serca, migotanie przedsionków, migotanie komór, zapalenie mięśnia sercowego i wiele innych stanów, jakie mogą być związane z pracą serca i całego układu krwionośnego. Ten model to w 100% przemyślane urządzenie na potrzeby wszystkich placówek medycznych i na pewno jest on doskonałym zakupem do codziennego jego wykorzystywania. 

Sklep medyczny Kredos poleca w swojej ofercie najwyższej jakości urządzenia medyczne, w tym właśnie ten nowy model aparatu EKG, który pojawił się na rynku i z pewnością szybko znajdzie swoich zwolenników.