Od momentu ogłoszenia pandemii COVID-19 Ministerstwo Zdrowia codziennie informuje o liczbie zakażonych osób w kraju. Równocześnie, podaje dane o liczbie wykonanych testów. Jakie testy, jakimi metodami wykonuje się, by stwierdzić obecność zakażeniem wirusem SARS-CoV-2? Poniżej, krótka charakterystyka testów oferowanych przez laboratoria.
Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 nie odpuszcza, a obserwując stale rosnącą liczbę chorych, już ponad 250 milionów ludzi zostało zakażonych wirusem. Prawdopodobnie pandemia, z którą mamy do czynienia na co dzień, szybko nas nie opuści. Pierwsza fala w Polsce wybuchła wiosną 2020 roku. Dzisiaj, po prawie dwuletnim zmaganiu się z wirusem SARS-CoV-2 posiadamy szczepionki, które mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się COVID-19. O wiele więcej też wiemy o powikłaniach, jakie wywołuje ten wirus w naszych organizmach.
Wraz z postępem w dziedzinie protetyki, rozwojem materiałoznawstwa, technologii druku 3D i robotyki w XXI wieku – protezy kończyn stają się coraz bardziej precyzyjne, szybsze, lżejsze i łatwiejsze w sterowaniu.
Materiały opatrunkowe to niezbędne wyposażenie każdej apteczki. Stanowią bardzo ważny element leczenia.