Od ilości modeli mikroskopów biologicznych dostępnych na rynku może zakręcić się w głowie. Większość z nich to rozwiązania „pudełkowe”, czyli gotowy mikroskop ze standardowym zestawem obiektywów o powiększeniach 4x, 10x, 40x i 100x.
Glukometr to urządzenie o niewielkich rozmiarach, za pomocą którego można zmierzyć poziom cukru we krwi. Dedykowane są przede wszystkim diabetykom w celu wykonywania systematycznych pomiarów cukru.
Analiza ryzyka w laboratorium nie jest nowym zagadnieniem. Wiele laboratoriów akredytowanych poznało ją z poprzedniej edycji normy PN-EN ISO/IEC 17025, gdzie odniesienie do ryzyka pojawiało się w kontekście działań korygujących i zapobiegawczych czy walidacji metod i szacowania niepewności pomiaru.
Zgodnie z założeniami Evidence Based Practice - EBP [Praktyki bazującej na dowodach], której głównym celem jest upowszechnianie stosowania praktyki opartej na wiedzy naukowej wśród fizjoterapeutów w Polsce zachęcamy do zapoznania się z przygotowanym przez nas przeglądem badań klinicznych z dotyczących zastosowania nieelastycznych ortez kręgosłupa - przeniesienia tych wyników do praktyki klinicznej oraz podejmowania na ich podstawie decyzji klinicznych.
Zakupy są nieuniknionym procesem w działalności laboratoryjnej. Obejmują swoim zakresem zarówno usługi dostarczane do laboratorium z zewnątrz, jak również wyposażenie i materiały pomocnicze. Mamy z nimi do czynienia, gdy korzystamy z usług audytorów wewnętrznych spoza własnego personelu, gdy się szkolimy, kupujemy nowy chromatograf czy korzystamy z zewnętrznej obsługi informatycznej.
Koncentrator tlenu to niezbędne urządzenie stosowane w tlenoterapii, które łagodzi objawy duszności, dotlenia chore tkanki oraz zapobiega uszkodzeniom mięśnia sercowego. Posiada bardzo prostą instrukcję obsługi, więc każda osoba, bez względu na wiek, poradzi sobie z obsługą tego typu aparatu. Jeśli poszukujecie koncentratora tlenu do użytku domowego – zapraszamy do lektury naszego artykułu.
Polska, na wzór innych krajów europejskich, sukcesywnie od lat, wprowadza „Program powszechnego dostępu do defibrylacji (PAD)”. Celem programu jest umieszczenie aparatów AED w jak największej liczbie miejsc publicznych. W momencie zatrzymania krążenia, to właśnie czas stanowi kluczowy czynnik w ratowaniu życia człowieka, a powszechna dostępność tego typu aparatury zwiększa szanse na przeżycie.