KREDOS
KREDOS
Adres: Popiełuszki 15, 10-693 Olsztyn
Telefon: 89 679 02 42
WWW: https://kredos.pl

Podgląd wizytówki
Tomed Sp. z o.o.
Tomed Sp. z o.o.
Adres: ul. Strzeleckiego 8/75, 02-776 Warszawa
Telefon: 505 708 083
WWW: www.tomed.waw.pl/

Podgląd wizytówki
IMM DESIGN (Novaerus)
IMM DESIGN Sp. z o.o.
Adres: Celtic Park Kineskopowa 1 bud. G lok. 4, 05-500 Piaseczno
Telefon: 600 877 622
WWW: https://oddychajzdrowo.com/

Podgląd wizytówki
Mindray
Mindray Medical Poland
Adres: Cybernetyki 9, 02-677 Warszawa
Telefon: 22 463 80 80
WWW: www.mindray.com

Podgląd wizytówki
Siemens Healthcare
Siemens Healthcare Sp. z o. o.
Adres: Żupnicza 11, 03-821 Warszawa
Telefon: 22 870 9271
WWW: www.healthcare.siemens.pl

Podgląd wizytówki
WPiP
Wielkopolskie Przedsiębiorstwo Inżynierii Przemysłowej Sp. z o.o. Sp.k.
Adres: Poznańska 31, 62-020 Jasin
Telefon: 519 793 430
WWW: www.oczyszczanie-powietrza.pl

Podgląd wizytówki

Aktualności


Najbardziej spektakularna inwestycja 2019 na SALMED!

Data publikacji: 11 lutego 2020

Nowa Siedziba Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie – Prokocimiu to jedna z największych inwestycji medycznych w Europie. Nowoczesny obiekt wyposażony w najnowszą aparaturę oraz unikatowe rozwiązania technologiczne stworzył pacjentom warunki leczenia na najwyższym, światowym poziomie. O szczegółach powstania nowoczesnej placówki oraz wyzwaniach jakie postawiono inwestorom i realizatorom projektu będzie można dowiedzieć się więcej podczas targów SALMED.

Rozmach inwestycji

 

- Nowa Siedziba Szpitala Uniwersyteckiego to przede wszystkim niesamowity przeskok w jakości udzielania świadczeń zarówno dla pacjentów, jak i samych pracowników szpitala. Jestem niesamowicie dumny, że przy tak dużej – wartej ponad 1 mld. 200 mln. złotych - inwestycji udało nam się zrealizować wszystko w terminie i zgodnie z założonym budżetem. Zdaję sobie sprawę, że nie byłoby to możliwe bez wzorowej współpracy z generalnym wykonawcą, ale również z wszystkimi innymi podwykonawcami. Powierzyliśmy prace profesjonalistom, byliśmy otwarci  na ich sugestie i propozycje, co w rezultacie doprowadziło nas do szczęśliwego finału. Udało nam się wybudować szpital, w którym posiadamy nowoczesne rozwiązania architektoniczne oraz topowe wyposażenie. Co ważne natomiast są one dla nas optymalne, co oznacza, że w pełni wykorzystamy ich potencjał. I nikt nie będzie nam w stanie zarzucić, że – posługując się metaforą - kupiliśmy sobie mercedesa, a nie umiemy nim jeździć – mówi Dyrektor Szpitala Uniwersyteckiego, Marcin Jędrychowski.

W skład Nowej Siedziby Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie-Prokocimiu wchodzi kompleks kilkunastu połączonych ze sobą funkcjonalnie budynków usytułowanych na obszarze 16 hektarów.

 

Całość inwestycji to setki kilometrów kabli, tysiące kilometrów sieci wodociągowych, cztery niezależne systemy zasilania i ponad 1200 miejsc parkingowych. Budynek główny składa się z aż dziewięciu segmentów. Uzupełnieniem kompleksu są również stanowiące dodatkową infrastrukturę budowle, a wśród nich: lądowisko dla helikopterów, drogi, zbiorniki: wód opadowych i wód zakaźnych.

Szpital zaprojektowano tak, aby jego obiekty mogły spełniać kilka strategicznych funkcji: diagnostyczną przy wykorzystaniu najnowocześniejszej aparatury obrazowej, leczniczą w oparciu o najnowsze i innowacyjne metody leczenia zachowawczego i operacyjnego, dydaktyczną służącą kształceniu specjalistycznych kadr medycznych dla Polski południowej i południowo-wschodniej oraz naukową pozwalającą na wieloprofilowe badania kliniczne służące postępowi medycznemu.

Imponująco przedstawia się wyposażenie placówki. Pacjenci mają do dyspozycji aż 925 łóżek zlokalizowanych w 25 oddziałach, 31 poradni oraz centralny blok operacyjny, w skład którego wchodzi 20 sal, w tym specjalne sale do przeszczepów, sale robotyczne oraz sala hybrydowa.

W szpitalu realizowane są świadczenia wykorzystujące nowoczesny sprzęt w tym m.in.: Cyberknife czy urządzenie do tomoterapii. To także jedyna placówka w Polsce, która może wykonywać  naświetlanie śródoperacyjne.

Inwestycja uwzględnia także najnowsze trendy automatyzacji – to jedyny w Polsce blok operacyjny, w którym urządzenia mogą być dzięki specjalnemu, zintegrowanemu systemowi sterowane przez jedną osobę.

Protokół Odbioru Końcowego zakresu prac Generalnego Wykonawcy (Konsorcjum firm: WARBUD, PORR, VAMED) podpisano 30 maja 2019 r.

Rozmach inwestycji szerokim echem wybrzmiewał w środowisku medycznym budząc uzasadnione uznanie. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Szpital Uniwersytecki w Krakowie i dyrektor Marcin Jędrychowski to zwycięzcy w prestiżowym konkursie Sukces Roku w Ochronie Zdrowia, w kategorii: „Lider Roku 2019 w Ochronie Zdrowia – innowacyjny szpital”.

Dla menedżerów szpitali planujących podobne przedsięwzięcia, targi SALMED będą wyjątkową okazją do bezpośrednich rozmów z przedstawicielami i wykonawcami największej zrealizowanej w ubiegłym roku  inwestycji w ochronie zdrowia. Ekspozycja szpitala znajdzie się w specjalnie zaaranżowanej strefie pokazowej usytuowanej w pawilonie 7A.

Międzynarodowe Targi Sprzętu i Wyposażenia Medycznego SALMED 2020 odbędą się 18-20 marca 2020 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

 

Więcej na: www.salmed.pl