KREDOS
KREDOS
Adres: Popiełuszki 15, 10-693 Olsztyn
Telefon: 89 679 02 42
WWW: https://kredos.pl

Podgląd wizytówki
Tomed Sp. z o.o.
Tomed Sp. z o.o.
Adres: ul. Strzeleckiego 8/75, 02-776 Warszawa
Telefon: +48 600 877 622
WWW: www.tomed.waw.pl/

Podgląd wizytówki
Dycem
Dycem Limited
Adres: ​Unit 2‑4 Ashley Trading Estate, Bristol BS2 9BB, UK
Telefon: +48 514 813 384
WWW: https://www.dycemcc.co.uk/

Podgląd wizytówki
Mindray
Mindray Medical Poland
Adres: Cybernetyki 9, 02-677 Warszawa
Telefon: 22 463 80 80
WWW: www.mindray.com

Podgląd wizytówki
Siemens Healthcare
Siemens Healthcare Sp. z o. o.
Adres: Żupnicza 11, 03-821 Warszawa
Telefon: 22 870 9271
WWW: www.healthcare.siemens.pl

Podgląd wizytówki
HYGECO / PATHOMED
HYGECO / PATHOMED
Adres: Partyzantów 34, 05-092 Łomianki
Telefon: +48 22 751 37 44
WWW: https://tanatopraksja.pl/

Podgląd wizytówki

Aktualności


Sektor medyczny Tajwanu niesie globalną pomoc.

Data publikacji: 15 czerwca 2020

Sektor medyczny Tajwanu niesie globalną pomoc.

TAITRA przewodzi w stworzeniu platformy online „Taiwan Anti-COVID-19 Pavilion”.

Strategie dotyczące przeciwdziałania epidemii wprowadzane w różnych krajach stały się dominującym zagadnieniem 2020 roku. Tajwan cieszy się międzynarodowym uznaniem dzięki szybkim działaniom prewencyjnym, a także integracji wielu zasobów w celu utrzymania pandemii pod kontrolą. 4 czerwca TAITRA z przyjemnością ogłosiła otwarcie platformy „Taiwan Anti-COVID-19 Pavilion”. Pawilon online łączy wyniki badań ekspertów z różnych dziedzin z ponad dwudziestu instytucji medycznych i dwóch tysięcy firm działających w branży urządzeń medycznych. Podjęli oni inicjatywę dzielenia się informacjami o zapobieganiu epidemii za pośrednictwem platform online na Tajwanie, a TAITRA z dumą promuje rodzimy przemysł medyczny globalnie.

Według Jamesa C.F. Huanga, prezesa zarządu TAITRA, w związku z tragicznym doświadczeniem epidemii SARS, na Tajwanie już we wczesnym etapie zagrożenia epidemią zainicjowano kontrole graniczne, wprowadzono regulację zamówień na maseczki, powołano tzw. drużynę narodową produkującą maseczki by zwiększyć ich produkcję, a także inne metody zapobiegania epidemii opierające się na rozwiniętej technologii. Działania prewencyjne Tajwanu wraz z jego światowej klasy publicznym systemem opieki zdrowotnej i wysoką świadomością tutejszego społeczeństwa na temat zapobiegania zyskały międzynarodowe uznanie. Jednakże, jak podkreśla Huang, na ten moment wciąż jest wiele krajów, które zmagają się z epidemią. Jako członek globalnej społeczności Tajwan wspiera inne kraje, oferując pomoc i dzieląc się swoim doświadczeniem. „Taiwan Anti-Covid-19 Pavilion” to kompleksowe źródło wiedzy na temat zapobiegania pandemii i odpowiedź na powszechne zapotrzebowanie na technologię i urządzenia medyczne. Pawilon ten to także pokaz możliwości tajwańskiej branży medycznej oraz umożliwienie odwiedzającym z całego świata, zarówno pracownikom medycznym, kupcom i szerokiej publiczności wyszukania najlepszych rozwiązań, dopasowanych do ich zapotrzebowania.

TAITRA wierzy w to, że świat wkracza w stadium post-pandemiczne, jednakże firmy nadal muszą pozostać w stanie gotowości, jako że wysokie zapotrzebowanie na urządzenia i usługi medyczne nie zniknie. Na portalu „Taiwan Anti-Covid-19 Pavilion” TAITRA prezentuje więc sekcję “Industries”, która łączy dwadzieścia instytucji medycznych i dwa tysiące rodzimych firm zaangażowanych w zwalczanie pandemii, sekcję „Epidemic-Prevention Experience Sharing”, na której swoją wiedzą i doświadczeniem mogą dzielić się eksperci z różnych dziedzin, a także sekcję „Taiwan Model”, gdzie można dowiedzieć się o skutecznych metodach prewencyjnych stosowanych na Tajwanie.

Dodatkowo, by przełamać ograniczenia rzeczywistej interakcji, na platformie “Taiwan Anti-COVID-19 Pavilion” otwarte zostały również sekcje “Epidemic-Prevention Experience Sharing” oraz “Quality Anti-Epidemic Products”, ostatnio bardzo popularne hasła na stronie Taiwantrade. Według statystyk zebranych przez TAITRA, do końca maja odbyło się już dwanaście konferencji medycznych online z udziałem ponad trzynastu tysięcy pracowników medycznych. Przykładem może być choćby internetowy kurs zapobiegania epidemii, zorganizowany przez National Cheng Kung University Hospital dla firmy farmaceutycznej w Indiach. Szpital podzielił się doświadczeniem w zakresie zapobiegania epidemii z dziewięcioma tysiącami lekarzy w Indiach za pośrednictwem prezentacji online.

Zintegrowane zasoby branży medycznej na Tajwanie i aktywne uczestnictwo w globalnych wydarzeniach

Platforma “Taiwan Anti-COVID-19 Pavilion” stworzona przez TAITRA, skraca dystans między krajami i daje wyraz zdolności Tajwanu do zintegrowania swoich mocnych stron w branży medycznej. Prezentuje wachlarz możliwości, w tym kształcenie na odległość, ofertę zaopatrzenia medycznego i kojarzenia partnerów biznesowych, wiedzę zgromadzoną przez ekspertów ds. zdrowia publicznego oraz metody zapobiegania epidemii na Tajwanie. Jak dotąd TAITRA miała już okazję podzielić się informacjami na temat zapobiegania epidemii z wieloma krajami, w tym z Myanmarem, Indiami, Tajlandią, Peru, Kolumbią i Meksykiem. TAITRA będzie kontynuować współpracę z przedstawicielami tajwańskiego przemysłu, instytucjami medycznymi, stowarzyszeniami publicznymi i agencjami rządowymi, aby doskonalić przepływ informacji związanych z ekosystemem zapobiegania epidemii za pośrednictwem “Taiwan Anti-COVID-19 Pavilion”. Tajwan będzie również dążył do wyjścia naprzeciw oczekiwaniom międzynarodowych gości, a także aktywnie stawiał czoła epidemii wraz z resztą świata z wykorzystaniem zasobów i możliwości swojego przemysłu medycznego.

Stworzona przez TAITRA platforma “Taiwan Anti-COVID-19 Pavilion”: http://www.anti-covid-19.tw