KREDOS
KREDOS
Adres: Popiełuszki 15, 10-693 Olsztyn
Telefon: 89 679 02 42
WWW: https://kredos.pl

Podgląd wizytówki
Tomed Sp. z o.o.
Tomed Sp. z o.o.
Adres: ul. Strzeleckiego 8/75, 02-776 Warszawa
Telefon: 505 708 083
WWW: www.tomed.waw.pl/

Podgląd wizytówki
IMM DESIGN (Novaerus)
IMM DESIGN Sp. z o.o.
Adres: Celtic Park Kineskopowa 1 bud. G lok. 4, 05-500 Piaseczno
Telefon: 600 877 622
WWW: https://oddychajzdrowo.com/

Podgląd wizytówki
Mindray
Mindray Medical Poland
Adres: Cybernetyki 9, 02-677 Warszawa
Telefon: 22 463 80 80
WWW: www.mindray.com

Podgląd wizytówki
Euromobil Sp. z o.o.
Euromobil Sp. z o.o.
Adres: Paprotnia 29, 95-060 Brzeziny
Telefon: 665 536 700
WWW: www.emobil.com.pl

Podgląd wizytówki
Siemens Healthcare
Siemens Healthcare Sp. z o. o.
Adres: Żupnicza 11, 03-821 Warszawa
Telefon: 22 870 9271
WWW: www.healthcare.siemens.pl

Podgląd wizytówki

Aktualności


Tajwan pomaga partnerom w zwalczaniu globalnej pandemii COVID-19

Data publikacji: 08 kwietnia 2020

Tajwan pomaga partnerom w zwalczaniu globalnej pandemii COVID-19.

Siła rażenia pandemii COVID-19 spowodowała, że ​​wiele krajów boryka się z brakiem środków medycznych i ich źródeł pozyskiwania, a niektóre systemy opieki zdrowotnej są na krawędzi upadku. Tajwan, dzięki swoim możliwościom i doświadczeniu w zakresie opieki medycznej, jako aktywny członek globalnej społeczności staje na wysokości zadania by pomóc, wymienić się doświadczeniami i podejmować dalszą współpracę z krajami na całym świecie w walce z COVID-19.

Pandemia dotyka każdy kraj na świecie i żaden z nich nie jest w stanie zatrzymać jej w pojedynkę bądź też odciąć się od wpływu ze strony otaczających go sąsiadów w chwili, kiedy zagrożenie wciąż trwa. Dlatego Tajwan jest zaangażowany we współpracę z globalną społecznością i głęboko wierzy, że wszystkie Państwa powinny działać razem, aby sprostać stojącym przed nami wyzwaniom, co zostało ogłoszone 1 kwietnia przez Panią Prezydent Tsai Ing-wen podczas briefingu prasowego.

Podobnie jak inne kraje, Tajwan dokłada obecnie wszelkich starań, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się COVID-19, a także dołącza do globalnej społeczności, by zwalczyć pandemię działając w trzech obszarach: maseczki na twarz, leki i zastosowanie technologii. Tajwan nie tylko może pomóc, ale Tajwan również aktywnie pomaga.

Jeśli chodzi o dostawy maseczek, dzięki utworzeniu „drużyny narodowej” produkującej maseczki, wkrótce po wybuchu epidemii Tajwan stał się drugim co do wielkości producentem maseczek na świecie. Dzienna wydajność produkcji masek stale rośnie, osiągając 13 milionów sztuk dziennie. Taka produkcja może w pełni zaspokoić potrzeby obywateli Tajwanu w kraju i za granicą, a także umożliwić Tajwanowi przekazanie 10 milionów masek dla pracowników medycznych krajów najbardziej dotkniętych kryzysem oraz dalszą pomoc, gdy dostępna będzie większa ilość produkcji.

Jeśli chodzi o badania w dziedzinie medycyny, takie jak opracowywanie leków, zestawów do szybkich testów lub szczepionki, Tajwan podejmie współpracę z partnerami, w tym z Czech, UE, Australii, Stanów Zjednoczonych i z sojusznikami na całym świecie. Niektórzy tajwańscy producenci zwiększają produkcję leków, które są obecnie bardzo potrzebne na rynku międzynarodowym.

W kwestii technologii, Tajwan podzielił się swoimi doświadczeniami z wieloma krajami na temat tego, w jaki sposób opracował elektroniczny system kontroli big data w celu śledzenia potwierdzonych przypadków zachorowań, z równoczesnym przeprowadzaniem ankiet, by zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Ponadto lekarze z głównych szpitali zaczynają dzielić się przydatnymi rozwiązaniami w medycynie podczas wideokonferencji prowadzonych z potrzebującymi krajami.

*** TAITRA, Twój niezawodny partner w prowadzeniu biznesu z Tajwanem, posiada globalną sieć 63 oddziałów na całym świecie, które pomagają Ci łączyć się z wysokiej jakości dostawcami, produktami i usługami z Tajwanu. Możesz skontaktować się z najbliższym biurem: Taiwan Trade Center Warsaw,  warsaw@taitra.org.tw