KREDOS
KREDOS
Adres: Popiełuszki 15, 10-693 Olsztyn
Telefon: 89 679 02 42
WWW: https://kredos.pl

Podgląd wizytówki
Tomed Sp. z o.o.
Tomed Sp. z o.o.
Adres: ul. Strzeleckiego 8/75, 02-776 Warszawa
Telefon: +48 600 877 622
WWW: www.tomed.waw.pl/

Podgląd wizytówki
Dycem
Dycem Limited
Adres: ​Unit 2‑4 Ashley Trading Estate, Bristol BS2 9BB, UK
Telefon: +48 514 813 384
WWW: https://www.dycemcc.co.uk/

Podgląd wizytówki
Mindray
Mindray Medical Poland
Adres: Cybernetyki 9, 02-677 Warszawa
Telefon: 22 463 80 80
WWW: www.mindray.com

Podgląd wizytówki
Siemens Healthcare
Siemens Healthcare Sp. z o. o.
Adres: Żupnicza 11, 03-821 Warszawa
Telefon: 22 870 9271
WWW: www.healthcare.siemens.pl

Podgląd wizytówki
HYGECO / PATHOMED
HYGECO / PATHOMED
Adres: Partyzantów 34, 05-092 Łomianki
Telefon: +48 22 751 37 44
WWW: https://tanatopraksja.pl/

Podgląd wizytówki

Aktualności


Tajwan rozwija zdolność biomedyczną do walki z pandemią COVID-19

Data publikacji: 23 kwietnia 2020

Tajwan rozwija zdolność biomedyczną do walki z pandemią COVID-19

Pandemia COVID-19 wywiera ogromny wpływ na życie codzienne ludzi na całym świecie, a kraje i ich obywatele stają razem by walczyć z chorobą. Zwiększona ilość przeprowadzanych testów jest kluczowym działaniem pozwalającym chronić społeczeństwo i szybciej powrócić do stanu sprzed pandemii. Tajwan jako odpowiedzialny członek społeczności międzynarodowej nie tylko pomaga, ale także czynnie angażuje się w tę walkę i będzie ją kontynuował do samego końca. Na Tajwanie prowadzonych jest wiele badań w dziedzinie biomedycyny, a wszystkie skuteczne rozwiązania zostaną wdrożone, by przyczynić się do szybszego zakończenia pandemii.

TAITRA (Taiwan External Trade Development Council) we współpracy z Biurem Handlu Zagranicznego (Bureau of Foreign Trade, Ministry of Economic Affairs) 27 kwietnia zorganizuje spotkanie online  „Taiwan Biotech Solution for Covid-19 Testing Kits” z sześcioma tajwańskimi firmami, które podzielą się z uczestnikami najnowszymi osiągnięciami w dziedzinie testów na koronawirusa. Konferencja skierowana jest do wszystkich zainteresowanych nawiązaniem kontaktu z tajwańskimi firmami, a uczestnictwo wymaga rejestracji.

Tajwańskie firmy spoza sektora medycznego także mają swój wkład w walce z COVID-19. Na przykład giganci branży ICT, tacy jak Quanta i Foxconn, przebudowują swoje linie produkcyjne aby tworzyć zestawy do wykrywania wirusa i respiratory; Formosa Plastic Corporation zajmuje się produkcją polipropylenu i spandexu, surowców używanych do produkcji fartuchów medycznych i masek, natomiast inne firmy, tak jak TCI koncentrują się na produkcji aparatów do analiz, które mogłyby procesować testy 96 pacjentów jednocześnie. Również tajwański Sci Pharmtech, drugi co do wielkości producent chininy na świecie, ogłosił, że w ciągu najbliższych 3 miesięcy zsyntetyzuje 15 milionów tabletek tej substancji.

Tajwańskie Ministerstwo Nauki i Technologii niedawno ogłosiło opracowanie 12-minutowego zestawu testowego COVID-19, znajdującego się w fazie badań klinicznych. Technologia jest efektem wspólnych wysiłków naukowców z Tajwanu i Danii. Obecnie celem jest uzyskanie certyfikatu UE w maju, a już w czerwcu - wprowadzenie na rynek Tajwanu. Co więcej, Tajwańska Akademia Nauk - Academia Sinica dokonała przełomu w produkcji 15-minutowego zestawu do szybkiego badania przesiewowego. Naukowcy z akademii zidentyfikowali również potencjalne inhibitory proteazy COVID-19, które mogą zakłócać cykl zakaźny koronawirusa i blokować jego replikację.

Posiadając jeden z najlepszych na świecie systemów opieki medycznej i publicznej opieki zdrowotnej, a także organizując jeden z najbardziej kompletnych ekosystemów zapobiegania epidemii, rząd Tajwanu jest w pełni zaangażowany we współpracę ze światową społecznością także w dziedzinie biomedycyny. Tajwańskie Narodowe Instytuty Badań Zdrowia (Taiwan’s National Health Research Institutes, NHRI) poczyniły znaczne postępy w syntezie Remdesiviru, umożliwiającego leczenie osób zarażonych wirusem choroby COVID-19. Do tej pory już kilka krajów zwróciło się do NHRI o nawiązanie współpracy.

TAITRA (Tajwańska Rada Rozwoju Handlu Zagranicznego) jest rzetelnym partnerem w nawiązywaniu kontaktów handlowych z Tajwanem, posiada sieć 63 biur na całym świecie, których zadaniem jest pomoc w skomunikowaniu z partnerami, dostawcami, produktami i usługami z Tajwanu. Możesz napisać do jednego z biur w twoim regionie: Taiwan Trade Center, Warsaw: warsaw@taitra.org.tw by dowiedzieć się więcej o bezpłatnych usługach TAITRA.