jest notowanym na NewConnect polskim producentem podłoży mikrobiologicznych, odczynników oraz sprzętu do diagnostyki in vitro. Spółka jest również dystrybutorem produktów uznanych światowych firm diagnostycznych takich jak: Accelerated Diagnostics, Nova Biomedical, Mitsubishi Chemical, Technoclone, Kabe oraz Biolog.
Spółka posiada Certyfikaty Systemu Zarządzania Jakością ISO 9001:2015 oraz ISO 13485:2016. Produkty BioMaxima S.A. są znakowane CE i spełniają wymagania Dyrektywy Europejskiej 98/79/WE.
Dzięki szerokiej ofercie produktów, BioMaxima S.A. jest znaczącym partnerem dla wielu klientów z rynku medycyny laboratoryjnej, weterynaryjnej oraz przemysłowej. Zaopatruje odbiorców w Polsce, jak i na rynkach międzynarodowych współpracując z ponad 60 dystrybutorami na czterech kontynentach."
Link do katalogu:
System LAURA XL automatycznie rozpoznaje następujące elementy osadu moczu:
- Białe krwinki (WBC)
- Skupiska białych krwinek (WBCc)
- Czerwone krwinki (RBC)
- Dysmorficzne czerwone krwinki (dRBC)
- Nabłonki płaskie (SQEP)
- Nabłonki niepłaskonabłonkowe (NSE)
- Wałeczki szkliste (HYA)
- Wałeczki patologiczne (CAST)
- Szczawiany wapnia (CaOX)
- Trójfosforany (TRIP)
- Kryształy kwasu moczowego (UA)
- Bakterie - pałeczki (BACR)
- Bakterie - ziarniaki (BACC)
- Drożdże (YST)
- Śluz (MUC)
- Plemniki (SPRM)
- Kategoria niesklasyfikowana (UNCC)
System LAURA XL tworzy i zapamiętuje 15 pełnych obrazów pola widzenia osadu każdej próbki moczu. Za automatyczne rozpoznawanie elementów osadu na zdjęciach odpowiedzialna jest zaawansowana sztuczna inteligencja. Pozwala na szybką i dokładną klasyfikację i ilościowe oznaczenie zawartości osadu moczu. Ekran dotykowy umożliwia wygodną ocenę wizualną oraz ewentualną korektę wyniku. Funkcja Intelligent Element Zoom pozwala na obejrzenie elementu z bliska.
Pomiar chemiczny moczu za pomocą systemu LAURA XL oparty jest na pasku testowym do badania moczu DekaPHAN® Erba Lachema. System zapewnia pomiar następujących parametrów:
- Ciężar właściwy (SG)
- Leukocyty (LEU)
- Azotyny (NIT)
- pH
- Białka (PRO)
- Glukoza (GLU)
- Ciała ketonowe (KET)
- Urobilinogen (UBG)
- Bilirubina (BIL)
- Krew (BLD)
Automatycznie dla każdej próbki mierzone są dodatkowo:
- Barwa
- Klarowność
Specjalny system osuszający utrzymuje wilgotność wewnątrz podajnika taśmy o 40% niższą od wilgotności otoczenia.