BTL Polska Sp. z o.o.
BTL Polska Sp. z o.o.
Adres: Leonidasa 49, 02-239 Warszawa
Telefon: 22 667 02 76
WWW: https://www.btlnet.pl/

Podgląd wizytówki
INTIMEX
INTIMEX sp. z o.o. sp. k.
Adres: Egejska 19/39, 02-764 Warszawa
Telefon: +48 22 6687465
WWW: https://intimex.com.pl/

Podgląd wizytówki
Mindray
Mindray Medical Poland
Adres: Cybernetyki 9, 02-677 Warszawa
Telefon: 22 463 80 80
WWW: www.mindray.com

Podgląd wizytówki
Dräger Polska
Dräger Polska Sp. z o.o.
Adres: Posag 7 Panien 1, 02-495 Warszawa
Telefon: 22 243 06 58
WWW: https://www.draeger.com/pl_pl/Home

Podgląd wizytówki
United Imaging Healthcare
United Imaging Healthcare Poland
Adres: Żwirki i Wigury 14, 02-092 Warszawa
Telefon: +48 532 792 666
WWW: https://www.united-imaging.eu/pl/home

Podgląd wizytówki
SONOSCAPE MEDICAL CORP.
SONOSCAPE MEDICAL CORP.
Adres: Guangming District, Guangdong, 518107 Shenzhen
Telefon: +48 784 894 276
WWW: www.sonoscape.com

Podgląd wizytówki
ENDOELEKTRONIK.PL SP. Z O.O. SP.K.
ENDOELEKTRONIK.PL SP. Z O.O. SP.K.
Adres: ul. Borkowa 12, 05-840 Brwinów
Telefon: 22 758 51 48
WWW: https://endoelektronik.pl/

Podgląd wizytówki

TCS SP8 CARS - szczegóły oferty katalogowej


KAWA.SKA
Nazwa firmy: KAWA.SKA
Adres: ul. Zaczarowanej Róży 1, 05-540 Zalesie Górne
Telefon: 22 756 57 65
NIP: 1231021965
REGON: 015722782
KRS: 0000211276
Przedstawiciel: Przemysław Kawczyński

Firma KAWA.SKA działa na rynku polskim od września 1999 roku. Główny profil naszej oferty to urządzenia stosowane w biologii, biologii molekularnej, biotechnologii, ochronie środowiska, diagnostyce molekularnej, histopatologii. Wśród naszych klientów znajdują się wyższe uczelnie, instytuty Polskiej Akademii Nauk, instytuty resortowe, akademie medyczne, szpitale oraz zakłady przemysłowe.

Naszym nadrzędnym celem jest merytoryczne wsparcie klientów w podejmowaniu decyzji, dotyczących zakupu aparatury naukowo-badawczej, kontrolno-pomiarowej, laboratoryjno-diagnostycznej, oraz dystrybucja z profesjonalnym serwisem technicznym. Nasi pracownicy dysponują szeroką wiedzą i umiejętnościami w zakresie oferowanych rozwiązań.

Firma KAWA.SKA kładzie duży nacisk na stały rozwój oraz podnoszenie kompetencji swoich pracowników.

Organizujemy szkolenia, seminaria i warsztaty związane z obszarami naszej działalności, które prowadzone są przez międzynarodowych ekspertów z danej dziedziny. Kształcimy studentów i stażystów oraz współpracujemy z naukowcami w ramach własnego Centrum Doradztwa Naukowo Badawczego.

Oferujemy również udostępnienie Państwu laboratorium, które wyposażone jest w sprzęt demonstracyjny. Dzięki temu, otrzymujecie Państwo możliwość zweryfikowania użyteczności proponowanych przez nas rozwiązań, w ramach własnych projektów lub wykorzystania udostępnionego laboratorium do przeprowadzenia własnych badań.

Będąc firmą elastyczną, której celem jest wyjście naprzeciw zapotrzebowaniu Klientów, staramy się poszerzać ofertę handlową, zgodnie z Państwa oczekiwaniami w kierunku kompleksowych rozwiązań aplikacyjnych.

Obecnie reprezentujemy na terenie Polski firmy Agena Bioscience, Apelex, Kurabo, Leica Microsystems, Leica Biosystems, Picoquant. Dodatkowo jesteśmy przedstawicielem Agena Bioscience, Kurabo, Uvitec Cambridge na terenie Litwy, Łotwy, Estonii, Federacji Rosji, Azerbejdżanu, Białorusi i Kazachstanu.

Jesteśmy dumni, że zostaliśmy dostrzeżeni przez producentów, którzy powierzyli nam reprezentowanie ich interesów zarówno na terenie Polski, jak i poza jej granicami.


Mikroskopy konfokalne LEICA TCS SP8 CARS
TCS SP8 CARS
Producent: LEICA
Model: TCS SP8 CARS
Kategoria: Mikroskopy konfokalne

Leica TCS SP8 CARS

Konwencjonalne mikroskopy konfokalne pozwalają tworzyć rekonstrukcje preparatów, jeśli wcześniej zostały one wybarwione specyficznymi sondami fluorescencyjnymi. Technologia CARS (Coherent anti-Stokes Raman Scattering) pozwala uwolnić się od obrazowania tylko wybarwionych fluorescencyjnie preparatów w mikroskopii konfokalnej. W mikroskopii CARS możemy obserwować w wysokim kontraście niewybarwione próbki, ponieważ obraz tu powstający pochodzi z sygnału generowanego przez wibracje molekuł znajdujących się w badanym preparacie. Poszczególne typy cząsteczek posiadają odmienną energię wibracji, która może być aktywowana za pomocą światła lasera o odpowiedniej długości fali. Dlatego też można zobrazować kilka różnych substancji znajdujących się w badanym preparacie w kilku osobnych kanałach (lub pokazać na jednym obrazie w różnych pseudo-kolorach). W celu wzbudzenia wibracji cząsteczek używa się linii światła z zakresu podczerwonego, które ze względu na niższą energię fotonów niemal nie powoduje wyświecania materiału czy przechodzenia do stanów tripletowych analizowanych molekuł. Ma to niebagatelny wpływ na ochronę badanego materiału.

Moduł CARS jest prosty w obsłudze i całkowicie zintegrowany z systemem konfokalnym. Dodatkowo moduł CARS może zostać dołączony do mikroskopu Leica TCS SP8 również w późniejszym czasie. Tak wyposażony system pozwala na:

  • Obrazowanie w wysokiej jakości zarówno znakowanych fluorescencyjnie cząstek przy użyciu konwencjonalnej mikroskopii konfokalnej, jak i niebarwionych struktur przy użyciu modułu CARS lub techniki SHG (Second Harmonic Generation).
  • Otrzymywanie obrazów w wysokiej rozdzielczości przestrzennej (pojedynczy obraz o rozmiarze do 64 mln. pikseli), jak i czasowej (do 40 klatek (512x512piks.) na sekundę).
  • Użycie wielu zaawansowanych aplikacji mikroskopii konfokalnej, intuicyjnie obsługiwanych, w jednym, w pełni zintegrowanym systemie.

Oferta
Waluta: PLN