BTL Polska Sp. z o.o.
BTL Polska Sp. z o.o.
Adres: Leonidasa 49, 02-239 Warszawa
Telefon: 22 667 02 76
WWW: https://www.btlnet.pl/

Podgląd wizytówki
INTIMEX
INTIMEX sp. z o.o. sp. k.
Adres: Egejska 19/39, 02-764 Warszawa
Telefon: +48 22 6687465
WWW: https://intimex.com.pl/

Podgląd wizytówki
Mindray
Mindray Medical Poland
Adres: Cybernetyki 9, 02-677 Warszawa
Telefon: 22 463 80 80
WWW: www.mindray.com

Podgląd wizytówki
Dräger Polska
Dräger Polska Sp. z o.o.
Adres: Posag 7 Panien 1, 02-495 Warszawa
Telefon: 22 243 06 58
WWW: https://www.draeger.com/pl_pl/Home

Podgląd wizytówki
United Imaging Healthcare
United Imaging Healthcare Poland
Adres: Żwirki i Wigury 14, 02-092 Warszawa
Telefon: +48 532 792 666
WWW: https://www.united-imaging.eu/pl/home

Podgląd wizytówki
SONOSCAPE MEDICAL CORP.
SONOSCAPE MEDICAL CORP.
Adres: Guangming District, Guangdong, 518107 Shenzhen
Telefon: +48 784 894 276
WWW: www.sonoscape.com

Podgląd wizytówki
ENDOELEKTRONIK.PL SP. Z O.O. SP.K.
ENDOELEKTRONIK.PL SP. Z O.O. SP.K.
Adres: ul. Borkowa 12, 05-840 Brwinów
Telefon: 22 758 51 48
WWW: https://endoelektronik.pl/

Podgląd wizytówki

TCS SP8 SMD - szczegóły oferty katalogowej


KAWA.SKA
Nazwa firmy: KAWA.SKA
Adres: ul. Zaczarowanej Róży 1, 05-540 Zalesie Górne
Telefon: 22 756 57 65
NIP: 1231021965
REGON: 015722782
KRS: 0000211276
Przedstawiciel: Przemysław Kawczyński

Firma KAWA.SKA działa na rynku polskim od września 1999 roku. Główny profil naszej oferty to urządzenia stosowane w biologii, biologii molekularnej, biotechnologii, ochronie środowiska, diagnostyce molekularnej, histopatologii. Wśród naszych klientów znajdują się wyższe uczelnie, instytuty Polskiej Akademii Nauk, instytuty resortowe, akademie medyczne, szpitale oraz zakłady przemysłowe.

Naszym nadrzędnym celem jest merytoryczne wsparcie klientów w podejmowaniu decyzji, dotyczących zakupu aparatury naukowo-badawczej, kontrolno-pomiarowej, laboratoryjno-diagnostycznej, oraz dystrybucja z profesjonalnym serwisem technicznym. Nasi pracownicy dysponują szeroką wiedzą i umiejętnościami w zakresie oferowanych rozwiązań.

Firma KAWA.SKA kładzie duży nacisk na stały rozwój oraz podnoszenie kompetencji swoich pracowników.

Organizujemy szkolenia, seminaria i warsztaty związane z obszarami naszej działalności, które prowadzone są przez międzynarodowych ekspertów z danej dziedziny. Kształcimy studentów i stażystów oraz współpracujemy z naukowcami w ramach własnego Centrum Doradztwa Naukowo Badawczego.

Oferujemy również udostępnienie Państwu laboratorium, które wyposażone jest w sprzęt demonstracyjny. Dzięki temu, otrzymujecie Państwo możliwość zweryfikowania użyteczności proponowanych przez nas rozwiązań, w ramach własnych projektów lub wykorzystania udostępnionego laboratorium do przeprowadzenia własnych badań.

Będąc firmą elastyczną, której celem jest wyjście naprzeciw zapotrzebowaniu Klientów, staramy się poszerzać ofertę handlową, zgodnie z Państwa oczekiwaniami w kierunku kompleksowych rozwiązań aplikacyjnych.

Obecnie reprezentujemy na terenie Polski firmy Agena Bioscience, Apelex, Kurabo, Leica Microsystems, Leica Biosystems, Picoquant. Dodatkowo jesteśmy przedstawicielem Agena Bioscience, Kurabo, Uvitec Cambridge na terenie Litwy, Łotwy, Estonii, Federacji Rosji, Azerbejdżanu, Białorusi i Kazachstanu.

Jesteśmy dumni, że zostaliśmy dostrzeżeni przez producentów, którzy powierzyli nam reprezentowanie ich interesów zarówno na terenie Polski, jak i poza jej granicami.


Mikroskopy konfokalne LEICA TCS SP8 SMD
TCS SP8 SMD
Producent: LEICA
Model: TCS SP8 SMD
Kategoria: Mikroskopy konfokalne

Leica TCS SP8 SMD

Dzięki serii mikroskopów oznaczonych symbolem Leica TCS SP8 SMD  (Single Molecule Detection) możemy zarówno obrazować nasze preparaty z konfokalną jakością, jak i dokonywać pomiarów sygnału fluorescencji pochodzącego z pojedynczych cząstek fluorochromów w naszych próbkach. Mikroskopy z serii SMD w sposób perfekcyjny integrują platformę konfokalną Leica TCS SP8 z detektorami SPAD oraz oprogramowaniem pochodzącymi z firmy PicoQuant. System ten jest bardzo pomocny w badaniu przebiegu procesów biochemicznych podczas przyżyciowych obserwacji, jak również może dostarczyć nowych informacji na temat struktury stałych lub utrwalonych próbek. Oprócz funkcji dostępnych w konwencjonalnym systemie konfokalnym, system SMD umożliwia pomiary: FCS (Fluorescence Correlation Spectroscopy); FCCS (Fluorescence Cross-Correlation Spectroscopy); FLCS (Fluorescence Lifetime Correlation Spectroscopy) oraz FLIM (Fluorescence Lifetime Imaging) w tym FLIM-FRET (Fluorescence Resonance Energy Transfer).

FCS (Fluorescence Correlation Spectroscopy)

– technika ta wykorzystuje zjawisko zmian natężenia fluorescencji w małej, określonej objętości, do uzyskania informacji o procesach będących źródłem tych zmian. Tradycyjny pomiar FCS dokonywany jest w mikrokuwetach o ściśle zdefiniowanej objętości. W mikroskopii konfokalnej rolę kuwety pełni ograniczony obszar w którym wiązka światła lasera oświetla preparat. W systemach Leica jest to możliwe dzięki funkcji Beam Parking umożliwiającej zatrzymanie się wiązki lasera w dowolnie wybranym miejscu preparatu. Odmianą techniki FCS jest metoda FCCS (Fluorescence Cross-Correlation Spectroscopy), w której dane, zebrane podczas pomiarów spektroskopii korelacji fluorescencji, są wykorzystywane do uzyskania informacji o interakcjach pomiędzy cząsteczkami (np. pomiędzy białkami, ligandem a receptorem itp.).

FLIM (Fluorescence Lifetime Imaging Microscopy)

– w technice tej mierzymy czas życia fluorescencji, czyli średni czas jaki cząsteczka, po zaabsorbowaniu fotonu światła, przebywa w stanie wzbudzonym. Pomiar FLIM w systemie Leica TCS SMD jest przeprowadzany w domenie czasowej z użyciem licznika pojedynczych fotonów powiązanych czasowo (TCSPC - Time Correlated Single Photon Counting). Do tego pomiaru mogą być używane pulsacyjne lasery wzbudzające jak diodowe 405 nm, 470 nm i 640 nm czy też laser biały (zobacz Leica TCS SP8 X).

Technika FLIM, poprzez pomiar czasu życia fluorescencji w każdym obszarze badanego preparatu, pozwala m.in.: rozdzielać właściwe barwienia od autofluorescencji, badać oddziaływania cząsteczek w komórce (FLIM – FRET), stężenie różnych jonów lub tlenu cząsteczkowego w określonych obszarach komórki, czy też wykrywać procesy nowotworzenia w preparatach komórkowych (czas życia fluorescencji barwników w komórkach nowotworowych jest inny niż w komórkach prawidłowych za sprawą różnic w metabolizmie pomiędzy tymi dwoma typami komórek).


Oferta
Waluta: PLN