BTL Polska Sp. z o.o.
BTL Polska Sp. z o.o.
Adres: Leonidasa 49, 02-239 Warszawa
Telefon: 22 667 02 76
WWW: https://www.btlnet.pl/

Podgląd wizytówki
INTIMEX
INTIMEX sp. z o.o. sp. k.
Adres: Egejska 19/39, 02-764 Warszawa
Telefon: +48 22 6687465
WWW: https://intimex.com.pl/

Podgląd wizytówki
Mindray
Mindray Medical Poland
Adres: Cybernetyki 9, 02-677 Warszawa
Telefon: 22 463 80 80
WWW: www.mindray.com

Podgląd wizytówki
Dräger Polska
Dräger Polska Sp. z o.o.
Adres: Posag 7 Panien 1, 02-495 Warszawa
Telefon: 22 243 06 58
WWW: https://www.draeger.com/pl_pl/Home

Podgląd wizytówki
United Imaging Healthcare
United Imaging Healthcare Poland
Adres: Żwirki i Wigury 14, 02-092 Warszawa
Telefon: +48 532 792 666
WWW: https://www.united-imaging.eu/pl/home

Podgląd wizytówki
SONOSCAPE MEDICAL CORP.
SONOSCAPE MEDICAL CORP.
Adres: Guangming District, Guangdong, 518107 Shenzhen
Telefon: +48 784 894 276
WWW: www.sonoscape.com

Podgląd wizytówki
ENDOELEKTRONIK.PL SP. Z O.O. SP.K.
ENDOELEKTRONIK.PL SP. Z O.O. SP.K.
Adres: ul. Borkowa 12, 05-840 Brwinów
Telefon: 22 758 51 48
WWW: https://endoelektronik.pl/

Podgląd wizytówki

KaPACS RIS - szczegóły oferty katalogowej


IT4KAN Sp. z o.o.
IT4KAN Sp. z o.o.
Nazwa firmy: IT4KAN Sp. z o.o.
Adres: Al. Roździeńskiego 188c, 40-203 Katowice
Telefon: 32 444 67 46
NIP: 634-282-80-24
REGON: 243542780
KRS:
Przedstawiciel:

IT4KAN jest doświadczonym integratorem nowoczesnych technologii informatycznych oraz sprzętowych dla sektora ochrony zdrowia . Obszar naszej działalności skoncentrowany jest przede wszystkim na diagnostyce obrazowej, medycynie nuklearnej oraz dermatologii, a w konsekwencji optymalizacji procesów workflow w jednostkach medycznych.

Jako zespół, posiadamy doświadczenie w realizacji  informatycznych projektów medycznych, w tym projektów telemedycznych, oraz projektów kompleksowego i wyposażania ośrodków medycznych.

Dynamiczna praca zespołu R&D,biegłość i orientacja na rynku owocuje umiejętnością opracowywania indywidualnie dopasowywanych projektów. Korzystając z szerokiego doświadczenia, tworzymy autorskie rozwiązania współpracując jednocześnie z polskimi uczelniami oraz wiodącymi zagranicznymi producentami, zarówno w zakresie technologii informatycznych, jak i sprzętowych.

Dostarczamy także systemy obiegu dokumentów i rozliczeń dla kancelarii prawnych wspierając ich procesy biznesowe.

 

Stworzyliśmy:

  1. autorski system RIS/PACS - KaPACS umożliwiający zarządzanie i kontrolę nad dokumentacją medyczną w Pracowniach Diagnostyki Obrazowej oraz przechowywanie obrazów diagnostycznych;
  2. ergonomiczny system do teleradiologii KaPACS Teleradiologia, którego intuicyjność i łatwość obsługi wpływa na szybkość tworzenia opisów badań, oraz na bezpieczeństwo realizacji konsultacji radiologicznych przez lekarzy lub zewnętrzne firmy radiologiczne;
  3. nowatorski system monitorowania leczenia ran i zmian skórnych;
  4. autorski system KancelarIT -program kompleksowej obsługi pracy kancelarii prawniczej;

 

Realizujemy projekty w zakresie:

  • dostaw sprzętu diagnostycznego – TK, MR, USG, RTG, PET, ucyfrowienie pracowni RTG,HF USG
  • dostaw sprzętu medycznego wyposażenie szpitali i przychodni;
  • informatyzacji systemów jednostek Ochrony Zdrowia;
  • dostaw zaawansowanych systemów klasy RIS/PACS, medycyny nuklearnej oraz diagnostyki onkologicznej;
  • realizacji “Projektów pod klucz” z zakresu diagnostyki obrazowej łącznie z adaptacją pomieszczeń i wykonaniem osłon radiologicznych, klatek Faraday’a, testów akceptacyjnych i specjalistycznych;
  • obiegu i archiwizacji dokumentów dla jednostek medycznych i kancelarii prawnych;

Systemy teleradiologii IT4KAN KaPACS RIS
KaPACS RIS
Producent: IT4KAN
Model: KaPACS RIS
Kategoria: Systemy teleradiologii

KaPACS RIS

KaPACS RIS – (Radiologiczny System Informatyczny) – system umożliwiający zarządzenie i kontrolę nad dokumentacją medyczną w Pracowniach Diagnostyki Obrazowej. Pozwala na gromadzenie i przetwarzanie takich danych jak, dane demograficzne pacjenta, opisy badań, skierowania na badania oraz różnego rodzaju raporty, służące zarówno wewnętrznym procedurom jednostki, jak i tworzonym na potrzeby zewnętrznych rozliczeń i statystyk.

System RIS wyposażony jest w następujące funkcjonalności:

  • Technologia klient – serwer – zastosowanie takiej technologii pozwoliło na stworzenie systemu dostępnego poprzez przeglądarki internetowe. To z kolei sprawia, że niewymagane jest instalowanie jakiegokolwiek innego oprogramowania dodatkowego na stacjach roboczych. Taka technologia zapewnia również jednoczesną pracę wielu użytkowników systemu.
  • Moduł WorkFlow – jako jedyny w Polsce system posiada zaimplementowany moduł WorkFlow, pozwalający na zamodelowanie i uruchomienie dowolnego procesu w ramach pracowni diagnostycznej. Pozwala on również na implementację kroków automatycznych w ramach procesów.
  • Terminarze – definiowane osobno dla każdej z pracowni, umożliwiające tworzenie list rezerwowych, kodowanie barwne w zależności od statusu badania a także funkcjonalność „przeciągnij i upuść“, ułatwiającą edycję zarejestrowanych wcześniej badań. Terminarz systemu KAPACS przygotowany jest do pracy w trybie „Call Center“.
  • Wzorce opisów badań – lekarze, opisujący badania w systemie KAPACS, mają możliwość tworzenia własnych, spersonalizowanych wzorców opisów, co znacząco przyspiesza proces opisywania badania. Wzorce mogą być dowolnie edytowane, a interfejs służący do tego jest prosty i intuicyjny .
  • „Rich Text Editor“ – panel tworzenia opisów badań pozwala na dowolne formatowanie tekstu opisu. Dostępne są m. in. takie funkcje jak: pogrubianie, pochylanie, punktowanie itd.
  • Szeroka gama słowników – system KAPACS wyposażony jest w wiele słowników, ułatwiających pracę personelowi, a także wymaganych ze względu na rozliczenia z Narodowym Funduszem Zdrowia. Są to słowniki kodów (ICD9, ICD10), słowniki jednostek zlecających, lekarzy (zlecających i opisujących), słowniki materiałów używanych podczas badań, itd. Słowniki są w pełni edytowalne, a w wybranych przypadkach również wersjonowane (słowniki kodów ICD9, iCD10).
  • Mechanizmy weryfikacji wprowadzanych danych – duża ilość danych, jakie są wprowadzane do systemu, może się przyczynić do popełnienia błędów i literówek. System KAPACS poddaje weryfikacji część wprowadzanych danych, takich jak np.: numery PESEL, numery Prawa Wykonywania Zawodu lekarzy, daty itp. W razie wykrycia nieprawidłowości, informuje o tym użytkownika czytelnym komunikatem uniemożliwiając popełnienia błędu.
  • Współpraca z peryferiami – system KAPACS domyślnie pozwala na współpracę z takimi urządzeniami zewnętrznymi jak: drukarki dokumentów, drukarki kodów kreskowych, czytniki kodów kreskowych, skanery płaskie oraz urządzenia bardziej zaawansowane takie jak: cyfrowe dyktafony typu Speechmike czy system rozpoznawania mowy, pozwalający na komfortowe tworzenie opisu badania na podstawie opisu głosowego.
    • Drukarki i czytniki kodów kreskowych pozwalają na szybkie wyszukiwanie w systemie zarówno badań, jak i ich opisów. Usprawniają one zarządzanie dokumentacją i przyspieszają procesy tworzenia opisu badania, oraz wydawania wyników pacjentom.
    • Skanery płaskie umożliwiają wprowadzenie do systemu KAPACS wszelkich danych, które pacjent dostarcza w postaci papierowej. Możliwe jest skanowanie i zachowywanie w systemie skierowań, wcześniejszych wyników badań, historii chorób i wszelkiej innej dokumentacji.
    • Dyktafony cyfrowe pozwalają na zachowanie w postaci pliku dźwiękowego opisu badania wykonanego przez lekarza, a także na odsłuchanie go w dowolnym momencie.
    • System rozpoznawania mowy, w działaniu podobny do cyfrowego dyktafonu, idzie o krok dalej i na podstawie opisu dźwiękowego tworzy automatycznie opis tekstowy. Upraszcza to znacznie proces opisywania badań dzięki czemu praca lekarza staje się jeszcze bardziej komfortowa.
  • Przeglądarka referencyjna obrazów – funkcjonalność pozwalająca na dostęp
    do danych obrazowych badań z poziomu systemu KAPACS, dla każdego użytkownika. Obrazy (np. w formacie .jpg) są wyświetlane w systemie KAPACS przy użyciu jednego kliknięcia.

  • Integracja z systemami szpitalnymi – dzięki implementacji obsługi standardu HL7 możliwe jest zintegrowanie systemu KAPACS z dowolnym systemem szpitalnym, działającym na terenie danej jednostki. Integracja obejmuje przesyłanie zleceń na wykonywanie badań, zmianę statusu badania po stronie systemu szpitalnego, odsyłanie wyniku badania, a w wybranych przypadkach przesyłanie linku do obrazów badania.

Oferta
Waluta: PLN